Kmeťová s Kohlovou nezískajú miestenku, Kmeťovej v závere došli sily

22.08.2015 Celý región

Miláno 22. augusta (TASR) - Slovenský dvojkajak v zložení Ivana Kmeťová, Martina Kohlová obsadil v B-finále K2 na 500 m na MS v Miláne až piate miesto. Členky ŠKP Bratislava skončia celkovo štrnáste a na jazere Idroscalo si s najväčšou pravdepodobnosťou nevybojujú miestenku na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Slovenky ešte budú mať šancu na májovej dodatkovej európskej kvalifikácii v Duisburgu, odkiaľ však postúpia iba dve najlepšie lode. Kmeťová priznala, že v závere jej došli sily. "Ešte v polovici trate sme boli druhé. Mala som z našej jazdy dobrý pocit, držali sme sa s najlepšími loďami. Na posledných 50 metroch to však na mňa doľahlo. Cítila som sa tak, že možno ani nedôjdem do cieľa. Telo nevládalo, možno som bola premotivovaná. V závere som toho mala vyše hlavy," povedala Kmeťová, ktorá neverila, že v Miláne sa im s Kohlovou ešte môže podariť získať olympijskú miestenku.

"Bielorusky postúpili do finále K4, takže tie boli pre nás bezpredmetné. Pred nami však skončili aj Rakúšanky a Belgičanky. Obe lode tak ešte majú šancu postúpiť do Ria. Nám by už v Miláne pomohol iba zázrak, ak by do finále postúpili Dánky a v bojoch o medaily by medzi európskymi loďami boli v prvej sedmičke."

Matej Rusnák finišoval v B-finále C1 na 1000 m tretí a celkovo skončil dvanásty. Miroslav Zaťko s Ľubomírom Beňom prišli v B-finále K2 na 200 m do cieľa na šiestej priečke, celkovo boli 15. Ľubomír Hagara dopádloval v malom finále C1 ôsmy, v konečnom účtovaní to znamenalo 17. pozíciu.

Kohlová v K1 na 200 m do B-finále, Zaťko do C-finále

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Martina Kohlová obsadila v semifinále K1 na 200 m na MS v Miláne štvrté miesto a v nedeľu sa predstaví v B-finále. Miroslav Zaťko finišoval piaty a čaká ho C-finále. Debutantka na vrcholnom podujatí Hana Mikéciová bola v C1 siedma, čo nestačilo ani na C-finále.